Yaz Spor Okulları

Basketbol

Basketbol hız, akıl ve koordinasyon gerektiren keyifli bir spordur. Basketbol eğitimleri ile birlikte sporcuların sürat, çeviklik, güç gibi fiziksel özelliklerinin gelişimi sağlanırken, yüksek şut yüzdelerini sağlayabilmek, takım halinde hücum ve savunma yapabilmek, gerekli taktikleri her an uygulayabilir olmak içinse zihinsel özellikleri geliştirme hedeflenmektedir.

Basketbol Yaz Spor Okullarımıza 2005 – 2012 doğumlu kız ya da erkek tüm sporcular katılabilir. Özellikle Minik ve Küçükler kategorisindeki sporcuların yaş ve boylarına uygun malzemelerle spor yapabilmeleri için antrenmanlarda Mini Basket standardında potalar ve toplar kullanılmaktadır.

Sporcularımıza basketbol eğitimleri, genç yaştaki sporcuları eğitme konusunda yılların tecrübesine sahip kurucularımızın yakın gözetimi ve denetiminde, antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli antrenörler tarafından verilmektedir. Eğitim programları alt yapı sorumlularımız tarafından belirlenmekte, aylık ve haftalık antrenör toplantılarıyla güncellenmekte ve denetlenmektedir. Programda başarı gösteren sporcular Acıbadem Üniversitesi Spor Kulübü'nün lisanslı sporcusu olabilir, kulübün Minik, Küçük, Yıldız ve Genç Takımlarında yer alabilirler.

Yüzme

Yüzme, uzun ve güçlü kaslar ve sağlıklı kemiklere sahip olmak için en iyi spor branşlarından biridir. Suyun kaldırma kuvveti ile birlikte vücuda herhangi bir ekstra yük binmeden, sağlıklı bir şekilde çalışma yapmak mümkün olmaktadır. Yüzme sırasında maksimum enerji harcanır ve çocukların hareket ihtiyaçları en iyi düzeyde karşılanmaktadır. Bireysel olarak yapıldığından sporcuların iç disiplinleri ayrıca gelişmektedir.

Yüzme Yaz Spor Okullarımıza 2005 – 2012 doğumlu kız ya da erkek tüm sporcular katılabilir.

Sporcularımıza yüzme eğitimleri, genç yaştaki sporcuları eğitme konusunda yılların tecrübesine sahip kurucularımızın yakın gözetimi ve denetiminde, antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli antrenörler tarafından verilmektedir. Eğitim programları alt yapı sorumlularımız tarafından belirlenmekte, aylık ve haftalık antrenör toplantılarıyla güncellenmekte ve denetlenmektedir.

Jimnastik

Tüm sporların temelini oluşturan jimnastik branşında esneme hareketlerini daha ileri seviyeye taşıyan hareketler yer almaktadır. Jimnastik sporu ile ilgilenen sporcular, esnek ve güçlü kaslara, güçlü kemiklere ve sağlıklı bir vücuda sahip olurlar. Jimnastik, erken yaşlarda yapıldığında, ileri yaşlarda yapılabilecek sporlara temel hazırlamaktadır. Bireysel olarak yapılan jimnastik sporu, sporcunun bedensel farkındalığını arttırırken, beden ve zihin koordinasyonunun gelişmesini sağlar.

Jimnastik Yaz Spor Okullarımıza 2005 - 2012 doğumlu kız ya da erkek tüm sporcular katılabilir. Antrenmanlarda özellikle Minik ve Küçükler kategorisindeki sporcuların yaş ve boylarına uygun malzemelerle spor yapabilmelerine imkan sağlayan malzemeler kullanılmaktadır.

Voleybol

İleri düzeyde oynandığında en eğlenceli sporlardan biri olan Voleybol, aynı zamanda öğrenilmesi kolay olan sporlardan da biridir. En önemli özelliklerinden biri ise zamanlama ve neredeyse her pozisyonda beyin zamanlama hesabı yaparak top ile buluşmakta, kaslar bu duruma uyum sağlayarak kısa ve güçlü ataklar yapmaktadır. Aynı zamanda Voleybol sporu ile uğraşan sporcuların kasları uzun ve esnek bir yapıya sahip olur.

Voleybol Yaz Spor Okuluna 2005 – 2012 doğumlu kız ya da erkek tüm sporcular katılabilir. Özellikle Minik ve Küçükler kategorisindeki sporcuların yaş ve boylarına uygun malzemelerle spor yapabilmeleri için antrenmanlarda Mini Voleybol standardında fileler ve toplar kullanılmaktadır.

Perküsyon

Perküsyon derslerimizde öğrencilerimizin çeşitli perküsyon-ritim enstrümanlarını tanımaları ve çeşitli ritim kalıplarını öğrenmeleri sağlanır. Çocukların ritmik yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri açısından ritmi algılamayı ve dinlemeyi öğrenmeleri amaç edinilir. Perküsyon dersi sonunda çocuğun zamanlama duygusunun gelişmesi, duyulan müziğin ve ritmin beyin, kulak ve ellerle koordinasyonunun sağlanması, çocuğun konsantrasyon süresinin artması gibi çocuk üzerinde önemli gelişimler gözlemlenmektedir.

Yoga

Yoga, çocuklarda denge gelişimine destek olmak, konsantrasyon ve odaklanmayı arttırmak, zihni rahatlatmak, çocukların kendilerini ifade etmelerine yardımcı olmak, hayal güçlerini geliştirmek ve yaratıcılıklarını arttırmak, aynı zamanda beden ve zihin olarak güçlü bireyler olmalarına rehberlik etmek gibi faydaları vardır.

Çocuklara doğru nefes almayı, hayal güçlerini kullanmayı, yoga duruşlarını uygulamayı ve var olan beden esnekliklerini korumayı hedefler.

Origami

Origami, Japon kâğıt katlama sanatıdır. Japonca ‘ori’ (katlama) ve ‘kami’ (kâğıt) kelimelerinden meydana gelen origami, ilk olarak 1946 yılında Japonya’da geliştirilmiş daha sonra da tüm dünyaya yayılmıştır. Origami bir parça kâğıt ve hayal gücü kullanılarak neler yaratılabileceğini öğrettiği için, çocuklar için hem öğretici, hem de eğlendirici bir oyun gibidir. Üstelik çocuklar origami ile oyun oynuyormuş gibi hissederlerken, origami çalışmaları çocuklarda öğrenme yeteneğinin gelişimine ve onların yaratıcılık potansiyellerinin ortaya çıkmasına olumlu yönde etki eder. Kâğıdın farklı biçimlerde katlanmasıyla ortaya çıkarılabilen figürler, çocuklarda başarma hissini güçlendirir.

Satranç

Satranç zihin jimnastiği yapmak isteyen, konsantrasyonunu ve analitik düşünme yeteneklerini geliştirmek isteyen kişiler için birebirdir. Bu nedenle de satranç derslerimizde planlı hareket etmenin önemini kavratarak, çocukların daha düzenli, hızlı ve sistemli düşünüp harekete geçmelerini sağlamayı amaçlamaktayız.

Wushu

Wushu, herkes tarafından bilinen bir savunma sanatı olan Kungfu branşı gibi çocuk ve gençlerin yaratıcı becerilerini açığa çıkartıp ruhsal, fiziksel ve mental gelişimini besleyen, onların agresif tutumlarını kontrol etme becerilerini geliştirip daha elastik, güçlü, refleksleri güçlü sosyalleşmelerine destek veren bir spor branşıdır.

Çizgi Roman

Çizgi roman atölyelerinde çocukların kendi öykülerini ve karakterlerini oluşturup çizgi roman tekniklerini kullanarak çizmelerini sağlıyoruz. Böylece kendilerini farklı bir alanda başarıyla anlatabilecekler ve özgüvenlerini arttırabileceklerdir.

Sokak Oyunları

Teknoloji, yaşam ve çalışma koşullarını olduğu kadar çocukların oyun şekillerini de değiştirdi. Eskiden sokaklarda koşup zıplayan çocukların yerine artık evlerinde saatlerce bilgisayar başında ya da ellerinde tabletlerle oturup beden gücü harcamadan oyun oynayan çocuklar görüyoruz. Sokakta oynanan ve artık ‘geleneksel’ olarak tanımlanan oyunların, çocukların eğitimi ve kişiliği üzerindeki olumlu etkileri vardır. Biz de öğrencilerimiz için unutulmaya yüz tutmuş oyunları bu yıl onlar hazırladık.

Masa Tenisi

Masa tenisi sürat, dayanıklılık, refleksleri artıran, çocuklarımızın oynarken eğlenebileceği ve el göz koordinasyonunu geliştiren bir spor dalıdır. Öğrenciye çeviklik ve hareketlilik kazandırır. Doğru teknik ve ısınma ile pek çok spor dalına göre sakatlanma riski çok azdır.

Sanat Atölyesi

Sanat Atölyesi eğitimi; bilinen resim dersi çerçevesinin biraz daha dışına çıkıp çocukların hayal güçlerini çeşitli malzemelerle yan yana getirterek hem farklı deneyimler sağlamakta hem de farklı disiplinlerdeki yeteneklerini keşfetmelerini amaçlamaktadır. Çocukların bireysel fikirlerini ve duygularını ifade edebilmelerine fırsat veren kendilerini ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olacak; estetik duygusunu ve yaratıcılıklarını geliştirecektir.

Atletizm

Atletizm branşı jimnastik branşı gibi temel spor branşlarından bir tanesidir. Çocuklarda spor disiplini, yarış ruhu ve başarmayı aşılayan bir spor dalıdır. Küçük yaşlarda başlanabilen atletizm tüm vücudu aynı anda çalıştırıp güçlü, dayanıklı ve çevik olmasını sağlar. Atletizm branşı, insan vücudunu en hızlı ve en çok geliştiren bir spordur. Çünkü doğal yaşamda yaptığımız yürüme, atlama, koşma ve atlama gibi hareketlerden meydana gelmiştir.