Jimnastik Spor Okulu

Jimnastik Spor Okulu

Tüm sporların temelini oluşturan jimnastik branşında esneme hareketlerini daha ileri seviyeye taşıyan hareketler yer almaktadır. Jimnastik sporu ile ilgilenen sporcular, esnek ve güçlü kaslara, güçlü kemiklere ve sağlıklı bir vücuda sahip olurlar. Jimnastik, erken yaşlarda yapıldığında, ileri yaşlarda yapılabilecek sporlara temel hazırlamaktadır. Bireysel olarak yapılan jimnastik sporu, sporcunun bedensel farkındalığını arttırırken, beden ve zihin koordinasyonunun gelişmesini sağlar.

Jimnastik Kış Spor Okullarımıza 2006 – 2012 doğumlu kız ya da erkek tüm sporcular katılabilir. Antrenmanlarda özellikle Minik ve Küçükler kategorisindeki sporcuların yaş ve boylarına uygun malzemelerle spor yapabilmelerine imkan sağlayan malzemeler kullanılmaktadır. Spor Okulu antrenman saatleri sporcuların, yaşlarına ve branş bilgisi seviyelerine uygun olarak gruplanmakta, her grubun antrenman saati farklılık göstermektedir.

Sporcularımıza jimnastik eğitimleri, genç yaştaki sporcuları eğitme konusunda yılların tecrübesine sahip kurucularımızın yakın gözetimi ve denetiminde, antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli antrenörler tarafından verilmektedir. Eğitim programları branş sorumlularımız tarafından belirlenmekte, aylık ve haftalık antrenör toplantılarıyla güncellenmekte ve denetlenmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Jimnastik Spor Okulu ücretiniz nedir?
Cevap:
Jimnastik branşı fiyatlarımız;
4 Kasım 2017 – 09 Aralık 2017 Dönemi (Aylık 400 TL) 600 TL
16 Aralık 2017 –04 Mart 2018 Dönemi (Aylık 400 TL) 1140 TL
10 Mart 2018 – 03 Haziran 2018 Dönemi (Aylık 400 TL) 1140 TL
*Fiyatlara KDV dâhildir.

Soru: Dönemlik değil de daha kısa süreli kayıt yaptırabilir miyim?
Cevap: 1 aylık kayıt yaptırılabilir. Sporcunun devam etmesi durumunda kayıtları aylık veya dönemlik olarak gerçekleştirilir.

Soru: Kış Spor Okullarında Jimnastik branşına hangi yaşlardaki sporcular kabul ediliyor?
Cevap: Jimnastik Kış Spor Okuluna 2006 – 2012 doğumlu kız ya da erkek tüm sporcular katılabilir.

Soru: Antrenmanlar hangi saatler arasında yapılıyor?
Cevap: Spor Okulu antrenman saatleri sporcuların, yaşlarına ve branş bilgisi seviyelerine uygun olarak gruplanmakta, her grubun antrenman saati farklılık göstermektedir. 2017 – 2018 yılı için program aşağıdaki gibidir.
Jimnastik Okulu
Cumartesi – Pazar / 2006 – 2012 Doğumlular
10:00 – 11:00
11:00 – 12:00

Soru: Antrenörler küçük yaştaki çocuklara eğitim vermek konusunda ne kadar yetkinler?
Cevap: Sporcularımıza yüzme eğitimleri, genç yaştaki sporcuları eğitme konusunda yılların tecrübesine sahip kurucularımızın yakın gözetimi ve denetiminde, antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli antrenörler tarafından verilmektedir. Eğitim programları, aylık ve haftalık antrenör toplantılarıyla güncellenmekte ve denetlenmektedir.

Soru: Kayıt için hangi evraklar istenmekte?
Cevap:
1. Kayıt Formu (Kayıt sırasında doldurulacaktır.)
2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
3. 1 Adet Fotoğraf
4. "Spor yapmasında sakınca yoktur." ibareli sağlık raporu
5. Kurum Kimliği (Sadece ASG çalışanlarından)
6. Ödeme evrakı

Soru: Sporcular spor okuluna gelirken yanlarında ne getirmeliler?
Cevap: Jimnastik Okulu Sporcuları; Spor ayakkabı, şort, t-shirt, çorap, su veya su matarası, meyve veya meyve suyu ya da antrenman sonrası atıştıracak yiyecek/mini sandviç.