Jimnastik Spor Okulu
Tüm sporların temelini oluşturan jimnastik branşında esneme hareketlerini daha ileri seviyeye taşıyan hareketler yer almaktadır. Jimnastik sporu ile ilgilenen sporcular, esnek ve güçlü kaslara, güçlü kemiklere ve sağlıklı bir vücuda sahip olurlar. Jimnastik, erken yaşlarda yapıldığında, ileri yaşlarda yapılabilecek sporlara temel hazırlamaktadır. Bireysel olarak yapılan jimnastik sporu, sporcunun bedensel farkındalığını arttırırken, beden ve zihin koordinasyonunun gelişmesini sağlar.

Jimnastik Kış Spor Okullarımıza 2006 - 2012 doğumlu kız ya da erkek tüm sporcular katılabilir. Antrenmanlarda özellikle Minik ve Küçükler kategorisindeki sporcuların yaş ve boylarına uygun malzemelerle spor yapabilmelerine imkân sağlayan malzemeler kullanılmaktadır.

Spor Okulu antrenman saatleri sporcuların, yaşlarına ve branş bilgisi seviyelerine uygun olarak gruplanmakta, her grubun antrenman saati farklılık göstermektedir.

Sporcularımıza jimnastik eğitimleri, genç yaştaki sporcuları eğitme konusunda yılların tecrübesine sahip kurucularımızın yakın gözetimi ve denetiminde, antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli antrenörler tarafından verilmektedir.
Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Jimnastik Spor Okulu ücretiniz ne kadar?

Cevap:
Jimnastik branşı fiyatlarımız;
24 Eylül 2016 – 11 Aralık 2016 Dönemi (Aylık 400 TL) 1140 TL+ Antrenman Malzemesi**
17 Aralık 2016 –12 Mart 2017 Dönemi (Aylık 400 TL) 1140 TL+ Antrenman Malzemesi**
18 Mart 2017 – 04 Haziran 2017 Dönemi (Aylık 400 TL) 1140 TL+ Antrenman Malzemesi**
Fiyatlara KDV dâhildir.
*** İki Tişöt-1 Şort Takımı ve Çanta 75 TL

 

Soru: Dönemlik değil de daha kısa süreli kayıt yaptırabilir miyim?
Cevap: 1 aylık kayıt yaptırılabilir. Sporcunun devam etmesi durumunda kayıtları aylık veya dönemlik olarak gerçekleştirilir. 

Soru: Kış Spor Okullarında Jimnastik branşına hangi yaşlardaki sporcular kabul ediliyor?
Cevap:  Jimnastik Kış Spor Okuluna 2006 – 2012 doğumlu kız ya da erkek tüm sporcular katılabilir.

 

Soru: Küçük sporculara özel spor malzemeleriniz var mı?
Cevap: Antrenmanlarda özellikle Minik ve Küçükler kategorisindeki sporcuların yaş ve boylarına uygun malzemelerle spor yapabilmelerine imkân sağlayan malzemeler kullanılmaktadır.

Soru: Antrenmanlar hangi saatler arasında yapılıyor?
Cevap: Spor Okulu antrenman saatleri sporcuların, yaşlarına ve branş bilgisi seviyelerine uygun olarak gruplanmakta, her grubun antrenman saati farklılık göstermektedir. 2016 – 2017 yılı için program aşağıdaki gibidir.

 

Jimnastik Okulu
Cumartesi – Pazar / 2006 – 2012 Doğumlular
11:00 – 12:00
12:00 – 13:00
13:00 – 14:00

Soru: Antrenörler küçük yaştaki çocuklara eğitim vermek konusunda ne kadar yetkinler?
Cevap: Sporcularımıza jimnastik eğitimleri, genç yaştaki sporcuları eğitme konusunda yılların tecrübesine sahip kurucularımızın yakın gözetimi ve denetiminde, antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli antrenörler tarafından verilmektedir. Eğitim programları, aylık ve haftalık antrenör toplantılarıyla güncellenmekte ve denetlenmektedir.

Soru: Kayıt için hangi evraklar istenmekte?
Cevap:
1. Kayıt Formu (Kayıt sırasında doldurulacaktır)
2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
3. 1 Adet Fotoğraf 
4. "Spor yapmasında sakınca yoktur." ibareli sağlık raporu 
5. Kurum Kimliği (Sadece ASG çalışanlarından) 
6. Ödeme evrakı 

 

Soru: Ödemeleri nasıl yapabiliriz?
Cevap: Ödemeleri banka havalesiyle ya da kayıt ofisinden kredi kartı ve nakit olarak yapabilirsiniz. Banka havalesi için hesap numarası: Garanti Bankası IBAN: TR26 0006 2000 7690 0006 2952 00. İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti Bankası ve Akbank kredi kartlarına peşin fiyatına 3 taksit imkânı mevcuttur.

 

Soru: Sporcular spor okuluna gelirken yanlarında ne getirmeliler?
Cevap: Jimnastik Okulu Sporcuları; Spor ayakkabı, şort, tişört (Acıbadem Üniversitesi Spor Kulübü Malzemeleri), çorap, su veya su matarası, meyve veya meyve suyu ya da antrenman sonrası atıştıracak yiyecek/mini sandviç.

 

Soru: Sporcular spor okulunda giymeleri gereken malzemeleri nereden temin edebilirler?
Cevap: Sporcular İki Tişört-1 Şort Takımı ve Çantalarını kayıt ofisinden 75 TL karşılığında temin edebilirler.