Basketbol Spor Okulu

Basketbol Spor Okulu

Basketbol hız, akıl ve koordinasyon gerektiren keyifli bir spordur. Basketbol eğitimleri ile birlikte sporcuların sürat, çeviklik, güç gibi fiziksel özelliklerinin gelişimi sağlanırken, yüksek şut yüzdelerini sağlayabilmek, takım hâlinde hücum ve savunma yapabilmek, gerekli taktikleri her an uygulayabilir olmak içinse zihinsel özellikleri geliştirme hedeflenmektedir.

Basketbol Kış Spor Okullarımıza 2005 – 2011 doğumlu kız ya da erkek tüm sporcular katılabilir. Özellikle Minik ve Küçükler kategorisindeki sporcuların yaş ve boylarına uygun malzemelerle spor yapabilmeleri için antrenmanlarda Mini Basket standardında potalar ve toplar kullanılmaktadır. Spor Okullarımızda antrenman saatleri sporcuların, yaşlarına ve branş bilgisi seviyelerine uygun olarak gruplanmakta, her grubun antrenman saati farklılık göstermektedir.

Sporcularımıza basketbol eğitimleri, genç yaştaki sporcuları eğitme konusunda yılların tecrübesine sahip kurucularımızın yakın gözetimi ve denetiminde, antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli antrenörler tarafından verilmektedir. Eğitim programları branş sorumlularımız tarafından belirlenmekte, aylık ve haftalık antrenör toplantılarıyla güncellenmekte ve denetlenmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Basketbol Spor Okulu ücretiniz nedir?

Cevap:

Basketbol branşı fiyatlarımız;

23 Eylül 2017 – 09 Aralık 2017 Dönemi (Aylık 440 TL) 1260 TL + Antrenman Malzemesi**

16 Aralık 2017 –04 Mart 2018 Dönemi (Aylık 440 TL) 1260 TL + Antrenman Malzemesi**

10 Mart 2018 – 03 Haziran 2018 Dönemi (Aylık 440 TL) 1260 TL + Antrenman Malzemesi**

Fiyatlara KDV dâhildir.

** Çift Taraflı Basketbol Forma Şort Takımı ve Çanta 100 TL

Soru: Dönemlik değil de daha kısa süreli kayıt yaptırabilir miyim?

Cevap: 1 aylık kayıt yaptırılabilir. Sporcunun devam etmesi durumunda kayıtları aylık veya dönemlik olarak gerçekleştirilir.

Soru: Kış Spor Okullarında Basketbol branşına hangi yaşlardaki sporcular kabul ediliyor?

Cevap: Basketbol Kış Spor Okuluna 2005 – 2011 doğumlu kız ya da erkek tüm sporcular katılabilir.

Soru: Küçük sporculara özel spor malzemeleriniz var mı?

Cevap: Özellikle Minik ve Küçükler kategorisindeki sporcuların yaş ve boylarına uygun malzemelerle spor yapabilmeleri için antrenmanlarda Mini Basket standardında potalar ve toplar kullanılmaktadır.

Soru: Antrenmanlar hangi saatler arasında yapılıyor?

Cevap: Spor Okulu antrenman saatleri sporcuların, yaşlarına ve branş bilgisi seviyelerine uygun olarak gruplanmakta, her grubun antrenman saati farklılık göstermektedir. 2017 – 2018 yılı için program aşağıdaki gibidir.

Basketbol Okulu

Cumartesi – Pazar / 2005 – 2011 Doğumlular

09:00 – 10:00

10:00 – 11:00

11:00 – 12:00

12:00 – 13:00

Soru: Antrenörler küçük yaştaki çocuklara eğitim vermek konusunda ne kadar yetkinler?

Cevap: Sporcularımıza basketbol eğitimleri, genç yaştaki sporcuları eğitme konusunda yılların tecrübesine sahip kurucularımızın yakın gözetimi ve denetiminde, antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli antrenörler tarafından verilmektedir. Eğitim programları branş sorumlularımız tarafından belirlenmekte, aylık ve haftalık antrenör toplantılarıyla güncellenmekte ve denetlenmektedir.

Soru: Kayıt için hangi evraklar istenmekte?

Cevap:

1. Kayıt Formu (Kayıt sırasında doldurulacaktır)

2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

3. 1 Adet Fotoğraf

4. "Spor yapmasında sakınca yoktur." ibareli sağlık raporu

5. Kurum Kimliği (Sadece ASG çalışanlarından)

6. Ödeme evrakı

Soru: Sporcular spor okuluna gelirken yanlarında ne getirmeliler?

Cevap: Basketbol Okulu Sporcuları; Spor ayakkabı, basketbol şort, tişört (Acıbadem Üniversitesi Spor Kulübü Malzemeleri), çorap, su veya su matarası, meyve veya meyve suyu ya da antrenman sonrası atıştıracak yiyecek/mini sandviç.

Soru: Sporcular spor okulunda giymeleri gereken malzemeleri nereden temin edebilirler?

Cevap: Sporcular çift taraflı basketbol forma ve şort takımlarını ve çantalarını kayıt ofisinden 100 TL karşılığında temin edebilirler.