Basketbol Spor Okulu
Basketbol hız, akıl ve koordinasyon gerektiren keyifli bir spordur. Basketbol eğitimleri ile birlikte sporcuların sürat, çeviklik, güç gibi fiziksel özelliklerinin gelişimi sağlanırken, yüksek şut yüzdelerini sağlayabilmek, takım hâlinde hücum ve savunma yapabilmek, gerekli taktikleri her an uygulayabilir olmak içinse zihinsel özellikleri geliştirme hedeflenmektedir.

Basketbol Kış Spor Okullarımıza 2003 – 2010 doğumlu kız ya da erkek tüm sporcular katılabilir. Özellikle Minik ve Küçükler kategorisindeki sporcuların yaş ve boylarına uygun malzemelerle spor yapabilmeleri için antrenmanlarda Mini Basket standardında potalar ve toplar kullanılmaktadır. Spor Okullarımızda antrenman saatleri sporcuların, yaşlarına ve branş bilgisi seviyelerine uygun olarak gruplanmakta, her grubun antrenman saati farklılık göstermektedir.

Sporcularımıza basketbol eğitimleri, genç yaştaki sporcuları eğitme konusunda yılların tecrübesine sahip kurucularımızın yakın gözetimi ve denetiminde, antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli antrenörler tarafından verilmektedir. Eğitim programları alt yapı sorumlularımız tarafından belirlenmekte, aylık ve haftalık antrenör toplantılarıyla güncellenmekte ve denetlenmektedir. Programda başarı gösteren sporcular Acıbadem Üniversitesi Spor Kulübü'nün lisanslı sporcusu olabilir, kulübün Minik, Küçük, Yıldız ve Genç Takımlarında yer alabilirler.
Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Basketbol Spor Okulu ücretiniz nedir?
Cevap:
Basketbol branşı fiyatlarımız;
24 Eylül 2016 – 11 Aralık 2016 Dönemi (Aylık 440 TL) 1260 TL + Antrenman Malzemesi**
17 Aralık 2016 –12 Mart 2017 Dönemi (Aylık 440 TL) 1260 TL + Antrenman Malzemesi**
18 Mart 2017 – 04 Haziran 2017 Dönemi (Aylık 440 TL) 1260 TL + Antrenman Malzemesi**
Fiyatlara KDV dâhildir.
** Çift Taraflı Basketbol Forma Şort Takımı ve Çanta 100 TL

 

Soru: Dönemlik değil de daha kısa süreli kayıt yaptırabilir miyim?
Cevap: 1 aylık kayıt yaptırılabilir. Sporcunun devam etmesi durumunda kayıtları aylık veya dönemlik olarak gerçekleştirilir. 

Soru: Kış Spor Okullarında Basketbol branşına hangi yaşlardaki sporcular kabul ediliyor?
Cevap:  Basketbol Kış Spor Okuluna 2003 – 2010 doğumlu kız ya da erkek tüm sporcular katılabilir.

 

Soru: Küçük sporculara özel spor malzemeleriniz var mı?
Cevap: Özellikle Minik ve Küçükler kategorisindeki sporcuların yaş ve boylarına uygun malzemelerle spor yapabilmeleri için antrenmanlarda Mini Basket standardında potalar ve toplar kullanılmaktadır.

 

Soru: Antrenmanlar hangi saatler arasında yapılıyor?
Cevap: Spor Okulu antrenman saatleri sporcuların, yaşlarına ve branş bilgisi seviyelerine uygun olarak gruplanmakta, her grubun antrenman saati farklılık göstermektedir. 2016 – 2017 yılı için program aşağıdaki gibidir.

 

Basketbol Okulu
Cumartesi – Pazar / 2003 – 2010 Doğumlular
09:00 – 10:00
10:00 – 11:00
11:00 – 12:00
12:00 – 13:00

 

Soru: Antrenörler küçük yaştaki çocuklara eğitim vermek konusunda ne kadar yetkinler?
Cevap: Sporcularımıza basketbol eğitimleri, genç yaştaki sporcuları eğitme konusunda yılların tecrübesine sahip kurucularımızın yakın gözetimi ve denetiminde, antrenörlük ve pedagojik formasyon eğitimi almış deneyimli antrenörler tarafından verilmektedir. Eğitim programları alt yapı sorumlularımız tarafından belirlenmekte, aylık ve haftalık antrenör toplantılarıyla güncellenmekte ve denetlenmektedir.

Soru: Sporcuların lisanslı sporcu olabilme imkânları var mı?
Cevap: Programda başarı gösteren sporcular, basketbol  branşında  Acıbadem Üniversitesi Spor Kulübü'nün lisanslı sporcusu olabilir, kulübün Minik, Küçük, Yıldız ve Genç Takımlarında yer alabilirler.

 

Soru: Kayıt için hangi evraklar istenmekte?
Cevap:
1. Kayıt Formu (Kayıt sırasında doldurulacaktır)
2. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 
3. 1 Adet Fotoğraf 
4. "Spor yapmasında sakınca yoktur." ibareli sağlık raporu
5. Kurum Kimliği (Sadece ASG çalışanlarından)
6. Ödeme evrakı

 

Soru: Ödemeleri nasıl yapabiliriz?
Cevap: Ödemeleri banka havalesiyle ya da kayıt ofisinden kredi kartı ve nakit olarak yapabilirsiniz. Banka havalesi için hesap numarası: Garanti Bankası IBAN: TR26 0006 2000 7690 0006 2952 00. İş Bankası, Yapı Kredi, Garanti Bankası ve Akbank kredi kartlarına peşin fiyatına 3 taksit imkânı mevcuttur.

 

Soru: Sporcular spor okuluna gelirken yanlarında ne getirmeliler?
Cevap: Basketbol Okulu Sporcuları; Spor ayakkabı, basketbol şort, tişört (Acıbadem Üniversitesi Spor Kulübü Malzemeleri), çorap, su veya su matarası, meyve veya meyve suyu ya da antrenman sonrası atıştıracak yiyecek/mini sandviç.

 

Soru: Sporcular spor okulunda giymeleri gereken malzemeleri nereden temin edebilirler?
Cevap: Sporcular çift taraflı basketbol forma ve şort takımlarını ve çantalarını kayıt ofisinden 100 TL karşılığında temin edebilirler.